Månedens ytring

Nede for telling

Kom igjen dere unge, og dere kjendiser som lever av sladder og tøv. Kjør på, Mutter Jord trenger dere.

Publisert

Hallo, først noen ord om sport. I år var det første gangen siden 1968 at denne skribent ikke har sett noe som helst fra et vinter-OL. Jeg orket rett og slett ikke. Jeg er lei toppidrettens pamper og idrettskorrupsjon.

Og, seinere i år, rett før jul (tenk på det da) skal fotball-VM arrangeres i Qatar. Kampen om den gjeve pokalen vil foregå på baner bygget av moderne slavearbeidere. Det blir første gang siden England vant i 1966 at denne fotballidiot ikke skal følge et VM i ball og kortbukser. Hadde det vært lov å banne på trykk, skulle jeg med store bokstaver ha nedtegnet følgende: FY FAEN. Men, det tar seg ikke ut i selveste Jakt & Fiske. Beklager.

Skal heller bruke tida til å telle gamle døgnfluer, pusse spinnere, drekke kaffi og lese om ørretens feite vak. Jeg har fått nok av tull og grådighet.

Kjære leser!

For å lese denne artikkelen må du være innlogget som medlem av Norges Jeger- og Fiskerforbund.